Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/2022.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Meble pomalowane na biało z przeciecieką w stylu retro | Tanie meble designerskie

Artystyczne meble malowane, bejcowane, celowo postarzane

Dzięki wyobraźni i talentowi artystów powstają meble malowane. Często są to stare, niepotrzebne już przedmioty takie jak drewniane kredensy, szafy, półki, stoły, sekretarzyki. W skutek przemiany zamieniają się one w oryginalne i piękne meble. Dzięki nim pokój nabiera uroku i ciepła, a te niby zwykłe przedmioty dzięki ożywieniu pędzlem zyskują na nowo duszę. Meble mogą być malowane, bejcowane lub bielone specjalną pastą. Mogą być malowane w celach odrestaurowania lub w celach zyskania bardziej artystycznego charakteru. Można malować szafki, kwietniki, a nawet meble antyczne.  Dla przykładu, stare dębowe łóżko bejcowane i połączone z nowoczesnym materacem zyskuje całkiem innego charakteru. Piękne są także bejcowane stare dębowe leżanki, których kolor ze stonowanego brązu zmieniono na któryś z żywych barw lata. Meble maluje się także wykorzystując wzory graficzne czy kwiatowe, czy nawet inspiracje konkretnym obrazem. Artysta potrafi ze starej szafy wyczarować wierną kopię obrazu Klimta czy Blake’a.

Jeśli chodzi o meble artystyczne, to wykonywane są one ręcznie, w niedużych warsztatach, co nadaje im wyjątkowości i niepowtarzalnego charakteru. Łączone ze szkłem, drewnem, ceramiką i wieloma różnymi materiałami wykończeniowymi(podobnie jak wiele mebli skandynawskich), a nawet wykonywane z metalu przez artystów-kowali, są wśród nas świadcząc o tym, że chcemy otaczać się pięknymi i unikatowymi przedmiotami, że chcemy żyć w niepowtarzalnym otoczeniu.

Meble artystyczne to meble albo unikatowe i niepowtarzalne, zaprojektowane prawie że tylko dla nas, albo meble, które jako pierwsze niosą w sobie coś niepowtarzalnego, które są niebywale nowatorskie. Przykładem niech będzie stół na dębowych nóżkach, którego blat wykonany został z różowego szkła, a półka pod blatem została wykonana ze stali chromowanej – w jednym meblu mamy więc połączenie trzech materiałów: szkła, drewna i stali.