Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/2022.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Salony klasyczne pomysły na urządzenie | Tanie meble designerskie

Aranżacje pokoju dziennego w stylu klasycznym

Salony generalnie możemy podzielić  na te urządzone w stylu nowoczesnym i te w stylu klasycznym. Skupmy się na stylu klasycznym, ponieważ jest on dominujący. Taka aranżacja przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy lubią przytulne wnętrza wypełnione finezyjnymi przedmiotami i meblami z duszą. Mogą to być zarówno same antyki jak i zupełnie nowe nabytki, stylizowane na stare i zabytkowe meble. Kanapy, fotele, dostojne, drewniane komody i witrynki z mosiężnymi uchwytami, których blaty zastawione są zdjęciami w ozdobnych ramkach. Pękate lampy, kryształowe żyrandole, duże lustra w solidnej oprawie, optycznie powiększające przestrzeń, zgrabne przeszklone witrynki wypełnione rodzinnymi zastawami, szkłem,  kruchą porcelaną bądź książkami w zdobionych okładkach i pamiątkami z podróży.

Możliwości jest wiele. W takich eleganckich wnętrzach dominuje spokojna i ciepła kolorystyka. Świetnie sprawdzają się tu szlachetne beże, subtelne wanilie, niewinne biele, gorące odcienie czekoladowe a wszystko to delikatnie przyprószone starym złotem i miedzią. Oczywiście dla amatorów nasyconych barw także znajdzie się coś dobrego. Nic tak nie ożywia wnętrza jak mocniejszy akcent kolorystyczny w postaci na przykład stylizowanej poduszki  koloru głębokiego wina, zdobiącej kanapę czy fotel, która uszyta jest z takiej samej tkaniny jak suto marszczone zasłony czy wykończenie bieżnika leżącego na solidnej drewnianej ławie.

Należy tylko uważać i nie przesadzać, aby nasze plamy kolorystyczne nie zaburzyły spokoju i harmonii naszego klasycznego wnętrza. Dokładajmy więc wszelkich starań, aby nasze salony były nie tylko reprezentatywne i urządzone ze smakiem, ale przede wszystkim funkcjonalne i wygodne dla samych domowników. Jest wiele możliwości i prostych sposobów aby za pomocą odpowiednich mebli, bibelotów, materiałów, oświetlenia, kolorystyki, przeróżnych faktur i wzorów osiągnąć efekt w postaci salonu stylizowanego.