Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/2022.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stylizowane fotele i krzesła retro | Tanie meble designerskie

Krzesła i fotele w stylu Ludwika, Chesterfield, kolonialne, prowansalskie

Czarne, kute, żelazne czy wysokie, okrągłe barowe z chromowanych rurek? Szukasz wyjątkowego i pięknego krzesła tworzącego interesujący kontrast z szafą czy stołem? Podrzucimy ci kilkanaście pomysłów na krzesło właśnie do twojej kuchni lub salonu. Opcja pierwsza: krzesło tronowe, żelazne z siedziskiem z marmuru- surowe, powściągliwe i stabilne. Następne pomysły to solidne krzesło z wyplatanym siedziskiem, tudzież krzesło wiklinowe czy rattanowe. Interesujące są także połączenia surowców np. krzesła na aluminiowych nóżkach z rattanowym siedziskiem czy dębowe krzesła przeplatane wikliną, a nawet wielokolorowe wiklinowe krzesła obite gąbką i pluszem lub krzesła, których siedziska są drewniane, dwie nóżki z aluminium i dwie z drewna.

Ciekawy wybór stanowią także wszelkie krzesła w stylu Ludwika, na zmyślnych i uroczych nóżkach. Pamiętajmy także o kształcie krzeseł: czy ma być owalne, prostokątne, półokrągłe, kanciaste czy płynnie zakrzywione. A ponadto, czy ma być surowe i ciężkie, surowe i naturalne czy tapicerowane zmyślną tkaniną z pięknym deseniem, a może po prostu odświeżone bejcą krzesło w sukience?

Jeśli natomiast chodzi o fotele , to naprawdę piękne są fotele tronowe – ale w całości obite skórą lub te rzeźbione i rodem z XIX wieku, a także wystawne i eleganckie pikowane fotele w stylu Chesterfield. Poza tym,  wszelkie fotele tapicerowane wyjątkową tkaniną są po prostu przecudowne. Patrząc na  wielkie, wygodne fotele obite pluszem, fotele tapicerowane tkaniną w róże, tulipany, fiołki czy w różnorakie paski – człowiek może zapałać takim zachwytem, że zdawałoby się, że czeka nas już tylko kredyt…ale nie…!! Jest rozwiązanie. Fotele możemy tapicerować sami, możemy ubierać je w samodzielnie uszyte sukienki z tkanin o jakich nawet nigdy nie śniliśmy. Wystarczy poszukać inspiracji.

Dla osób ceniących bardziej prostotę i klasykę niż przepych czy romantyczną, prowansalską atmosferę ukwieconych pól, polecamy fotele półokrągłe kolonialne z drewna tekowego, wiklinowe, półokrągłe fotele wyściełane w całości grubą gąbką i obite tkaniną, fotele o konstrukcji drewnianej wyściełane miękkimi poduszkami, eleganckie i rzeźbione fotele w stylu Chippendale’a czy długie i niesamowicie wygodne fotele – leżanki. Dla poszukujących nietypowych rozwiązań można polecić bujane fotele z aluminium wyścielone tkaniną, fotele na szklanych nóżkach czy fotele skonstruowane z wyginanych nóżek, z przeplatanym wikliną czy bambusem siedziskiem.