Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/2022.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Meblarstwo ekologiczne holenderskie i skandynawskie | Tanie meble designerskie

Z naturalnych surowców meble skandynawskie i holenderskie

Meble skandynawskie to meble jasne, o najprostszych formach, oszczędnie zgromadzone w pomieszczeniach, meble prawie bez ozdób – charakteryzujące się prostotą kształtów, wygodne i nowoczesne. W ekologicznych kolorach i z naturalnych surowców, takich jak len, drewno, stal, wełna i skóra – te skandynawskie cudeńka są solidne, nowoczesne i wygodne. Zazwyczaj są tworzone z giętego drewna i sklejki laminowanej, często jednak spotyka się połączenia różnorodnych faktur – przykładem niech będzie krzesło, które stworzono łącząc ze sobą gładką stal i plecionkę z wikliny.

Charakterystyczną cechą meblarstwa skandynawskiego jest to, że meble są bardzo wielofunkcyjne – tworzy się np. łóżka z gotowymi stolikami nocnymi. Co ciekawe, drzwi szaf i szafek mają w większości strukturę żaluzjową, szuflady wyłożone są tkaniną, a blaty drewnianych stołów kryte są zazwyczaj marmurem czy ceramiką. Miłośnicy mebli skandynawskich wiedzą, że ich piękno ukryte jest w detalach ( nie tylko szaf i stołów), w zapachu natury i solidnym wykończeniu.

Meble holenderskie to także magia drewna o naturalnym zapachu, tyle że drewna o bardziej nasyconym kolorze. Pamiętajmy, że mówiąc o meblach holenderskich mamy na myśli styl tradycyjnego meblarstwa ( pomimo nowych tendencji holenderskich do tworzenia mebli prostych, funkcjonalnych i wielokolorowych ). Są to więc meble bejcowane na ciemno – podobnie jak meble angielskie zresztą, ze szlachetnych gatunków drewna np. z dębu, solidnie wykonane i  bardzo chwalone pod względem jakości. Poziom artystyczny jaki prezentują te meble, jest także zdumiewający. Większość mebli, takich jak szafa, kredens czy biblioteczka są nośnikami wspaniałych  płaskorzeźb. Biorąc pod uwagę, że bardzo popularne są obecnie w naszym kraju salony z importowanymi meblami holenderskimi (a cieszą się takim powodzeniem być może z powodu niewysokich cen i pierwszorzędnej jakości wykonania tych mebli ), za dwa czy trzy tysiące złotych, możemy  dostać zestaw mebli do salonu( takich jak szafa, witryna, biblioteczka i barek ) wykonanych z drewna dębowego i z uroczymi płaskorzeźbami.