Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/2022.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Meble z płaskorzeźbami i stylizowane na stare | Tanie meble designerskie

Eskluzywne i stylowe gdańskie meble rzeźbione

Dla wielbicieli luksusu i efektownych, stylowych przedmiotów producenci meblowi przygotowali specjalną ofertę w postaci unikalnych mebli rzeźbionych. Te solidne i trwałe meble o swym specyficznym klimacie coraz częściej stanowią niekwestionowaną i oryginalną ozdobę naszych domostw. Ich właściciele nie są ekscentrycznymi kolekcjonerami, lecz współczesnymi ludźmi ceniącymi niepowtarzalne piękno połączone z nowoczesną funkcjonalnością i wygodą  zaklętymi w kawałkach drewna. Doświadczenie i otwartość na klienta sprawia, że twórcy i producenci mebli posiadają w swych ofertach różnego rodzaju meble rzeźbione.

Klasyczne meble z minimalistyczną i bardzo subtelną ozdobą, oraz te z bogatymi barokowymi zdobieniami. Te ostatnie, w większości oparte  na artystycznym meblarstwie gdańskim, powstają w pracowniach artystycznych w wyniku współpracy wielu rzemieślników: projektantów, frezerów, stolarzy, tapicerów oraz sznycerów, którzy z litych kawałków drewna wyczarowują piękne i bogate zdobienia w postaci licznych ornamentów, efektownych kwiatów,  mięsistych owoców, zwierząt, scenek alegorycznych umieszczanych w postaci płaskorzeźb na frontach drzwiczek oraz bogato rzeźbionych poręczy, oparć i nóżek, na których wspierają się te istne dzieła sztuki. Zwieńczone koronami z efektownych pilastrów,  szerokimi gzymsami i skomplikowanymi profilowaniami stanowią niezaprzeczalną ozdobę wnętrz.

Te artystyczne meble malowane bądź nie, powstają przy użyciu wyłącznie tradycyjnych metod pracy: fornirowania, snycerki, listwowania czy intarsji oraz wysokiej jakości materiałów:  dąb, brzoza, orzech, mahoń, buk czy czereśnia. Wszystko to dodatkowo podnosi ich niezaprzeczalną wartość i niepowtarzalność oraz sprawia, że meble te zyskują uznanie klientów na całym świecie. Eleganckie, artystyczne i ciężkie Meble Gdańskie charakteryzujące się szczególnym i bardzo znamienny stylem sprawiają, że takie przedmioty użyteczne jak meble nabierają nowego znaczenia i zyskują miano wspaniałych dzieł sztuki przez co mogą być traktowane chociażby jako doskonała inwestycja i lokata kapitału.